Ako zatočiť s vráskami? Máme pre vás užitočné rady a jeden SKVELÝ TIP!

Vrásky sa skôr či neskôr objavia na tvári každého z nás. Ovplyvňuje to jednak naša životospráva, vonkajšie faktory, starostlivosť o pleť, ale aj genetika alebo mimika tváre. Prvými vráskami bývajú takzvané mimické vrásky, ktoré sa objavujú v okolí očí a úst. Veľmi bežné sú aj vrásky na čele a pri koreni nosa a u fajčiarov zvyčajne aj nad hornou perou. Vrásky nie sú zdravotné ochorenie, ale naše obavy zo starnutia a zmien na našej tvári môžu mať negatívny vplyv na kvalitu života. Obavy zo zmien fyzického vzhľadu môžu taktiež ovplyvniť vnímanie samých seba, sebaúctu alebo aj osobné interakcie.

Čas síce zastaviť nedokážeme, ale starnutie pokožky možno spomaliť aj vhodnými výživovými doplnkami. Vrásky sa na našej tvári objavujú pomerne skoro, a to už okolo dvadsiateho piateho roku života. Vyskytujú sa predovšetkým tam, kde je naša pokožka najtenšia. To je spôsobené zníženou tvorbou kolagénu a elastínu (bielkoviny, ktoré dodávajú koži pružnosť a elasticitu). Ich produkcia sa znižuje vekom približne o 1,5 % ročne, pričom po štyridsiatke sa kolagén už netvorí takmer vôbec. Ako si s tým poradiť?

Odporúčame: „Dry brushing“ alebo „suchá masáž“ pre krajšiu pokožku celého tela

starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Čo obsahuje naša pleť?

Naša pleť obsahuje prirodzené látky, ktorými sú koenzým Q10, kyselina hyalurónová, urea, glycerín a ceramidy, a vďaka nim vyzerá sviežo a mladistvo. Pružnosť a elasticitu jej dodávajú aj bielkoviny kolagén a elastín. Starnutím sa ale hladina týchto látok prirodzene znižuje, čoho výsledkom sú neželané vrásky a strata objemu a pružnosti pleti. Sprievodným javom je aj stenčovanie pokožky a strata podkožného tuku. Pokožka tak pôsobí ochabnuto a stráca svoj pekný a vyhladený tvar.

Rizikové faktory vzniku vrások

Vrásky sú zmeny na koži, ktoré sa začínajú tvoriť medzi 25. – 30. rokom nášho života. Rizikové faktory ich vzniku sú:

 • vnútorné faktory – starnutie, hormonálne zmeny, sprievodný jav niektorých druhov ochorení,
 • vonkajšie faktory – cigaretový dym, vystavenie sa ultrafialovému žiareniu, mimika tváre a podobne.

Bude vás zaujímať: Jarné upratovanie: Čo spraviť s vyradeným oblečením?

vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Vnútorné faktory vzniku vrások

Vnútorné faktory vzniku vrások prispievajú jednak k starnutiu pokožky, ale aj k strate pružnosti pokožky, jej krehkosti, ako aj k tvorbe rýh a záhybov na pokožke. Za pevnosť a pružnosť kože sú zodpovedné bielkoviny kolagén a elastín. Ich strata preto vedie k strate stavebných zložiek kože.

KOLAGÉN je bielkovina, ktorá predstavuje až 70 % všetkých bielkovín v koži, pričom zvyšujúcim sa vekom sa jeho tvorba bohužiaľ znižuje. Kolagén plní predovšetkým akúsi mechanickú funkciu, pretože zabezpečuje pružnosť kože. Popritom aj viaže vodu, čím sa naša pokožka prirodzene zvlhčuje.

Starnutie pokožky spôsobuje aj strata vody a nahromadenie voľných radikálov, ktoré odbúravajú práve kolagén na menšie a neúčinné bielkoviny.

Vonkajšie faktory vzniku vrások

Proces starnutia a vznik vrások v nemalej miere ovplyvňuje náš životný štýl, životospráva a prostredie, v ktorom žijeme. Medzi ďalšie faktory patrí aj alkohol, stres, vystavenie sa nepriaznivému počasiu a chladu, ako aj znečistenie životného prostredia – ktoré vedie k oxidačnému stresu a ten má taktiež za dôsledok starnutie pleti.

Je potvrdené a preukázané, že u fajčiarov sa vrásky na tvári vyskytujú častejšie, pričom sú hlbšie a výraznejšie. Vystavenie kože slnečnému žiareniu taktiež urýchľuje proces starnutia, ide o takzvaný photoaging. Slnečné žiarenie je zároveň ale najlepší a najefektívnejší spôsob získavania vitamínu D. Odporúčaná „dávka“ je 15 minút denne, aby tento typ ultrafialového žiarenia nemal nepriaznivý vplyv na našu pokožku.

Odporúčame aj: Sukne, halenky i šaty z madeiry sú veľkým hitom: Máš už doplnený šatník?

bioaktivny kolagen

Zdroj: Shutterstock®

Máme pre vás riešenie!

Práve pre stratu kolagénu v tele vznikol Inca Collagen, ako jeden z prvých morských kolagénov vôbec na našom trhu. Inca Collagen je výživový doplnok s obsahom 100 % čistého morského bio-aktívneho kolagénu bez prísad. Svojou výnimočnosťou ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien. Pokožke, nechtom i vlasom tak zabezpečuje optimálny stupeň výživy. S jeho pomocou si tak môžeme dopriať mladosť dlhšie, ako príroda plánovala.

Bio-aktívny kolagén sa spracováva tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – takzvanou studenou technológiu. Tá zaručuje vyextrahovaný vysoko účinný kolagén, aj preto má prívlastok ako "živý" alebo "biologicky aktívny". Inca Collagen je preto jedinečný bio-aktívny hydrolizovaný kolagén prášku so 100 % obsahom čistého morského kolagénu bez prísad. Morský kolagén je proteín, ktorý je extrahovaný z kože, plutiev, kostí a šupín morských rýb, predovšetkým žraloka, tresky a lososa. Šetrným spôsobom je zbavený rybieho zápachu, a to všetko pri zachovaní nutričnej hodnoty. Rybí kolagén je biologický ľahko dostupný, to znamená, že sa kolagén po jeho požití rýchlo vstrebáva do tela.

Jeho pravidelným používaním zabezpečujete pre svoju pleť a celé telo potrebnú výživu, vďaka čomu je Inca Collagen špičkový doplnok v procese zastavenia starnutia nášho organizmu. Je to ideálny a veľmi praktický doplnok na doplnenie chýbajúceho prirodzeného kolagénu v našom tele.

Prečo práve Inca Collagen?

 • Je to 100 % morský kolagén, ktorý naozaj funguje. Stačí sa iba presvedčiť.
 • Ide o trojzložkový prémiový kolagén z overených zdrojov (obsahuje kolagén typu I., II., III.).
 • Bio-aktívny morský kolagén, ktorý sa skvelo vstrebáva.
 • Vo vode sa výborne rozpúšťa a netvorí hrudky.
 • Denná dávka je balená samostatne, preto je ideálny aj do kabelky alebo na cesty.
 • Nie je ničím maskovaný – žiadne sladidlá, dochucovadlá a ani farbivá.
 • Denná dávka obsahuje až 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu.
kolagen

Zdroj: Shutterstock®

V boji s vráskami Inca Collagen skvelo napomáha ako svojím zložením, tak aj účinkami na našu pleť, ktorými sú:

 • pomoc pri prevencii starnutia pleti,
 • omladenie pleti,
 • pružnosť, hydratácia a elasticita pleti,
 • zamedzenie tvorby nových vrások a vyhladzovanie jemných vrások,
 • ochrana kože pred oxidačným stresom,
 • pomoc pri vystavovaní kože slnečnému žiareniu,
 • pomoc pri hojení problémov pleti, ako napríklad akné alebo rôzne druhy kožnej dermatitídy,
 • a navyše bio-aktívny (živý) kolagén zabezpečí, že naše telo ho využije tak, akoby si ho vyrobilo samo.

Vyskúšajte Inca Collagen a pridajte sa k nám, spokojným zákazníčkam, ktoré účinky tohto kolagénu presviedčajú každý jeden deň. Viac informácii sa dozviete na www.incacollagen.sk.

Neprehliadnite: Zero waste varenie: Zeleninové krupoto zo stoniek brokolice

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE