Kam na letnú dovolenku? Tu sú TOP tipy na tie najkrajšie pláže sveta!

Už čoraz častejšie nám myšlienky smerujú k letnej dovolenke. Väčšina z nás pravdepodobne siahne po overenej klasike typu Grécko, Bulharsko, Chorvátsko. Kto si čo to našetril, možno odvážne nasmeruje svoju myseľ aj k exotike. Či už budete len spolu s nami snívať, alebo raz svoje plány aj uskutočníte, ponúkame vám hneď niekoľko tipov na tie najkrajšie pláže na svete. Nie je tam núdza o krištáľovo čisté more, biele jemné piesočnaté pláže, romantické zátoky aj divoké útesy. Tak, kam sa teda vydať? 

Odporúčame: Sebarozvoj s koučkou: Ako na pozitívne myslenie?

Maldivy

Zdroj: Shutterstock®

Maldivy

Maldivy je prekrásne súostrovie koralových ostrovov v Indickom oceáne. Z cca 1100 ostrovov je asi 200 obývaných. Tyrkysové lagúny, podmorské koralové záhrady, exotická fauna a prekrásne pláže. To býva hlavným lákadlom tých, ktorí sa rozhodnú spoznať Maldivy, jedno z najkrajších miest na Zemi. Nie nadarmo sa mu hovorí aj tropický raj.

Providenciales

Zdroj: Shutterstock®

Providenciales

Keby sme nevedeli, čo s peniazmi, určite si urobíme nejednu zastávku na ostrovoch Turks a Caicos. Právu tu sa totiž nachádza pláž Grace Bay Beach. Tá leží na ostrove Providenciales, ktorý je jednou z najlepších plážových destinácií na svete. Na svoje si tu prídu nielen vyznávači podmorského potápania, ale dá sa tu prežiť aj príjemná rodinná dovolenka.

Pozri aj: Univerzálna sóda bikarbóna: Poznáš tieto spôsoby jej využitia?

Boracay

Zdroj: Shutterstock®

Boracay

Prekrásne pláže ponúka ostrov Boracay, ktorý nájdete v juhovýchodnej Ázii na súostroví Filipíny. Odporúčame minimálne sa slniť (a kúpať, fotiť, bozkávať, objímať, šantiť aj zasnene sa dívať) na pláži Yapak (na pamiatku si nájdite jednu z nespočetne veľa bielych mušlí), ďalej pláž White Beach a Balinghai Beach, kde núdzu o romantické fotografie a výhľady naozaj mať nebudete.

Bora Bora

Zdroj: Shutterstock®

Bora Bora

Relatívne malý ostrov Bora Bora je súčasťou Francúzskej Polynézie a leží asi 200 km južne od slávneho ostrova Tahiti. Ponúka veľké množstvo aktivít, ako napríklad jazdu na terénnych automobiloch, podmorské potápanie v prekrásnych vodách Tichého oceánu, ale aj exotické kŕmenie žralokov. Ostrov je pre svoju romantickú atmosféru obľúbený aj na svadobné cesty.

Jamajka

Zdroj: Shutterstock®

Negril, Jamaica

Jamajka je pre našincov pomerne exotická dovolenková destinácia, no oplatí sa ju navštíviť. Najatraktívnejšími turistickými plážami  v lokalite Negril sú Seven Mile Beach a West End. Tu si môžete zatancovať v rytme reage, hoc aj na ulici priamo s miestnymi, pozorovať tiež gýčový, no predsa tak romantický krásny západ Slnka, alebo len tak precestovať celý ostrov a spoznať všetky jeho zákutia. 

Tulum

Zdroj: Shutterstock®

Tulum, Mexiko

Tulum ponúka nielen prekrásne pláže, ale aj nádych histórie. Tulum je totiž romantické miesto s antickým nádychom a bielymi piesočnatými plážami. Skúmať tu teda môžete nielen históriu v podobe dochovaných ruín starovekej mayskej civilizácie, ale aj úžasný podmorský svet.

Odporúčame: Ploché brucho za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

Dominikánska republika

Zdroj: Shutterstock®

Punta Cana, Dominikánska republika

Táto dlhočizná sústava pláží s priezračnou vodou a palmami Vás určite očarí. Svetoznáma časť je pláž Bávaro s jemným bielym pieskom. Pravidelne sa zaraďuje medzi najkrajšie pláže sveta. Popri 10 km dlhej pláži sa nachádza množstvo zábavy pre všetky vekové kategórie. Dovolenka v Dominikánskej republike sa radí naozaj do kategórie „pre náročných“. Pripravte sa na horúce slnko, nekonečný raj, ale aj na fakt, že na tomto mieste pravdepodobne necháte svoje srdce. A to raz a navždy.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE