Kate Middleton, Adela Vinczeová i Zuzana Čaputová majú niečo spoločné. Patríš k ním aj ty?

V minulosti bolo medzi celebritami faux pas objaviť sa v spoločnosti alebo na televíznej obrazovke v tých istých šatách. Dnes sa situácia postupne otáča a do popredia sa dostávajú ženy, ktoré sa nehanbia obliecť si na rôzne udalosti tie isté šaty.

Súčasťou módneho sveta sa stáva udržateľnosť a recyklácia šiat, ktorých cieľom je chrániť životné prostredie. Na ekologickú vlnu naskočili nielen svetové osobnosti, ale aj známe Slovenky.

Slovenky sa neboja recyklácie

Trend obliecť si niekoľkokrát tie isté šaty už v roku 2007 razila na Slovensku Adela Vinczeová, vtedy ešte Banášová. Adele zároveň vôbec neprekážalo, že by sa v spoločnosti mohla objaviť žena v rovnakých šatách ako má ona. Dôvodom je, že každá žena vyzerá v rovnakých šatách rozdielne.

Rovnaký vzťah k oblečeniu má aj jej manžel Viktor Vincze, ktorý sa netají tým, že obleky i ďalšie oblečenie nakupuje aj v secondhandoch.

Neprehliadni: Vieš, ako zvládnuť rozchod? Dáš to ako Adela Vinczeová?

Viktor Vincze, Adela Vinczeová

Zdroj: instagram.com/tvmarkizaofficial

Životnému prostrediu sa venujú aj v Prezidentskom paláci. Šaty totiž recykluje aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Už od začiatku svojho pôsobenia sa v spoločnosti niekoľkokrát ukázala v rovnakých modeloch.

Bordové šaty mala nielen na koncerte Stinga, ale aj na divadelnom predstavení v Novej Cvernovke. Ďalšie modré šaty mala pri prijatí Andreja Danka a Petra Pellegríniho v paláci a následne si ich obliekla aj pri otvorení zámku – Šimák Zámok Pezinok. Zelený model mala na sebe nielen pri stretnutí s pápežom Františkom, ale aj v Dubaji pri rokovaniach s korunným princom Abú Dhabí, šejkom Mohamedom bin Zájdom Ál Nahjánom.

Zuzana Čaputová

Zdroj: instagram.com/zuzana_caputova

Zuzana Čaputová

Zdroj: instagram.com/zuzana_caputova

Rovnakými šatami na rôzne príležitosti sa netají ani redaktorka denníka SME – Zuzana Kovačič Hanzelová. Asi najviac medzi ľuďmi zarezonovali jej šaty pripomínajúce vojenskú uniformu. Obliekla si ich totiž na rozhovor s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom po tom, ako sa minister prezentoval v maskáčoch na tlačovej besede počas prvého celoslovenského testovania proti ochoreniu Covid-19.

Šaty svojej kamarátky si nemá problém obliecť ani moderátorka a modelka Katarína Balažiová, známa ako Becca. Na 4. kolo súťaže Let's dance prišla v požičaných šatách práve od Kovačič Hanzelovej, ktoré má na fotografii s Igorom Matovičom a Andrejom Kiskom.

Bude ťa zaujímať: Opaľovacie krémy pod lupov: Čo je SPF, aký je rozdiel medzi chemickým a minerálnym krémom?

Zuzana Kovačič Hanzelová

Zdroj: instagram.com/zuzanahanzelova

Recyklovaním šiat sa prezentuje aj moderátorka Iveta Malachovská. Do dámskeho magazínu si počas jedného týždňa oblieka tie isté šaty, avšak vždy s inými doplnkami.

Iveta Malachovská

Zdroj: instagram.com/ ivetkamalachovskaofficial

Iveta Malachovská

Zdroj: instagram.com/ ivetkamalachovskaofficial

Aj herečka Kamila Magálová nemá problém obliecť si na galavečer tie isté šaty. Tento rok hviezdila v modrých šatách počas odovzdávania cien Slnko v sieti. Rovnaké šaty mala aj v roku 2018 na Bratislavskom bále v redute.

Aktuálne je však v oblasti recyklácie oblečenia najviditeľnejšia dcéra moderátorky Aleny Heribanovej – Barbara Jagušák. Verejne prezentuje tému udržateľnosti v módnom priemysle. Angažuje sa tiež v iniciatíve Fashion Revolution, ktorá vytvára tlak na veľké módne spoločnosti, aby sa správali eticky, udržateľne a transparentne.

Pozri aj: Zoberte dieťa do čarovného sveta rozprávok, uľahčite mu tým učenie

Barbara Jagušák

Zdroj: instagram.com/babsyheriban

Celosvetovo známe ženy v tých istých šatách

Mnohé zahraničné médiá pozorne sledujú nielen konanie či vzájomné vzťahy, ale aj róbu britskej kráľovskej rodiny. V centre pozornosti je najmä vojvodkyňa z Cabridge, manželka princa Williama, Kate Middleton.

Kate je svojím štýlom inšpiráciou pre mnohé ženy. Nosí značky nielen známych módnych návrhárov, ale vlastní aj kúsky, ktoré si môžete kúpiť, prípadne objednať aj vy. Rada totiž nosí šaty značky Zara.

Odporúčame: Viete, ktorá kolegyňa najskôr „vybuchne" pri ponorkovej chorobe?

Kate Middleton

Zdroj: pinterest.com/whatkatewore

Na vlnu opätovného nosenia tých istých šiat aj na prestížne podujatia naskočili aj ďalšie známe svetové celebrity:

  • Elizabeth Banks,
  • Jane Fonda,
  • Cate Blanchett,
  • Kirsten Dunst,
  • Eva Mendes,
  • Tiffany Haddish,
  • Kate Moss,
  • Meghan Markle,
  • Rita Moreno,
  • a dokonca aj Kim Kardashian.

Patríte alebo pridáte sa k ním aj vy?

Zdroj foto - úvodná foto: pinterest.com/whatkatewore, instagram.com/tvmarkizaofficial, zuzana_caputova

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE