Značka STAMM vyhráva ocenenie Zalando Sustainability Award

Zalando, popredná európska online platforma pre módu a životný štýl, spolu s Kodaňským týždňom módy oznámili, že víťazom ocenenia Zalando Sustainability Award AW23 sa stáva STAMM. Značka STAMM zaujala porotu hlavne používaním udržateľnejších materiálov vrátane  recyklovaného páperia vo svojich bundách, ako aj indickej textílie Khadi, ktorá sa vyrába z ručne pranej organickej bavlny.

Kreatívna riaditeľka Elisabet Stamm povedala: „Stať sa víťazom Zalando Sustainability Award je magické a motivujúce. Je to oslava mladej značky, ktorej hnacou silou sú inovácie, rozmanitosť a estetické vyjadrenie s uvedomelým zmýšľaním. Cítime pokoru a zároveň sme hrdí na to, že sme súčasťou takejto dôležitej a zmysluplnej platformy a máme možnosť spojiť sa s lídrami v odvetví. Získanie tohto ocenenia nám umožní rozšíriť našu sieť a pokračovať v práci na pozitívnych zmenách. Zároveň dúfam, že sa nám podarí inšpirovať ostatných k plnohodnotnej tvorbe a vieru vo voľný pohyb."

Odporúčame: Pravda odhalená! Toto muži na ženách považujú za atraktívne

STAMM

Zdroj: Zalando

STAMM získa 20 000 EUR a možnosť vytvoriť exkluzívnu kolekciu so spoločnosťou Zalando, ktorá bude aj naďalej využívať udržateľnejšie dizajnové riešenia v oblasti materiálov, výrobných procesov, technológií a sledovateľnosti. Zalando podporí značku STAMM v jej raste a sprístupní jej kolekciu AW23, predstavenú na Kodaňskom týždni módy, zákazníkom Zalanda na všetkých európskych trhoch.

Lena Sophie Röperová, riaditeľka oddelenia Designer & Luxus v Zalande, hovorí: „S radosťou oznamujeme, že značka STAMM sa stala piatym víťazom ocenenia Zalando Sustainability Award na Kodaňskom týždni módy AW23. Vrcholom kolekcie bolo remeselné spracovanie a výšivky na kožených kúskoch, ako aj zložité zhotovenie páperových búnd. Tešíme sa na spoluprácu so značkou STAMM pri tvorbe kapsulovej kolekcie, ktorá preskúma alternatívne dizajnové riešenia a inovatívne nápady."

Pozri aj: Modelka Emily Ratajkowski prekvapila svojich fanúšikov - objavila sa na online zoznamke!

Zalando Sustainability Award

Zdroj: Zalando

Členka poroty Cecilie Thorsmark, generálna riaditeľka Kodaňského týždňa módy hovorí: „Vyhlásenie značky STAMM za víťaza tohto ročníka je oslavou nekonečného odhodlania značky skúmať inovatívne kompozície materiálov a modely, ktoré je možné pretvárať. Tvorba značky STAMM inšpiruje nielen svojimi úžasnými návrhmi, ale aj záväzkom značky podporovať a obnovovať používanie ručne vyrábaných materiálov.”

Ďalšie zúčastnené značky tiež rezonovali u poroty. Selam Fessahaye porota ocenila za obrovský výber materiálov, štýlov a technickú spôsobilosť, zatiaľ čo TG Botanical pochválila za remeselné spracovanie, použitie prírodných materiálov a lokálnu produkciu.

Kolekcie finalistov ocenenia Zalando Sustainability Award boli predstavené na Kodaňskom týždni módy, ktorý prebiehal od 31. januára do 2. februára 2023. Kolekcie boli prezentované aj v Zalando Greenhouse, digitálnom showroome, ktorý umožňuje záujemcom na celom svete sledovať prehliadky prostredníctvom livestreamu.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE