Otestujte sa: Vedeli ste, že spôsob, akým držíte svoj smartfón odhaľuje skrytú charakterovú črtu?

Štúdie a vedecké výskumy dokázali, že naše činy a spôsob, akým sa správame v každodennom živote, môžu veľa povedať o našej osobnosti. Všetko, čo robíme, má totiž za sebou psychologické vysvetlenie. Existujú tiež rôzne osobnostné testy, ktoré vám pomôžu nahliadnuť do vášho vnútra a spoznať samých seba. 

Ak si vedome všimnete, ako ľudia držia svoj mobilný telefón, zistíte, že každý z nás má svoj vlastný spôsob. Aký je ten váš spôsob držania smartfónu? A aké skryté črty či charakterové vlastnosti o vás prezrádza? Vyskúšajte si náš test osobnosti a odhaľte ich.

Neprehliadni: Selfie - aký vplyv má tento fenomén na naše duševné zdravie?

Držanie telefónu

Zdroj: PINTEREST/time.com

1. Držanie telefónu jednou rukou

Osobnostné črty: sebavedomý, bezstarostný, žije v súhlase so životom, optimista, rád skúma zákutia života a nebojí sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny.

Ak držíte svoj mobilný telefón jednou rukou a palec používate pri prezeraní obsahu vášho zariadenia, tak tento spôsob o vás prezrádza, že ste optimistický, sebavedomý a bezstarostný človek. Prijímate všetko, čo vám život prinesie bez toho, aby ste fňukali alebo sa sťažovali.

Dôverujete svojim schopnostiam. Ak však niečo nevyjde tak, ako by ste chceli, danú situáciu beriete ako lekciu, z ktorej sa musíte poučiť. V živote idete rýchlo ďalej. Patríte tiež medzi ľudí, ktorí radi riskujú a nemajú žiadny problém vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Tieto osobnostné črty vám určite pomôžu dosiahnuť vaše ciele a ambície v profesionálnom živote.

Telefón

Zdroj: PINTEREST/freepik.com

2. Držanie telefónu jednou rukou, používanie jedného palca

Osobnostné črty: intuitívny, pragmatický, múdry, dokáže dobre odhadnúť charakter, orientovaný na detaily, starostlivý a empatický.

Ak držíte svoj mobil oboma rukami, ale jedným palcom sa posúvate alebo píšete, tak táto pozícia naznačuje, že ste intuitívna a múdra osobnosť. Žijete rozvážne a opatrne, čo však znamená, že sa bojíte riskovať.

Ste tiež starostlivý a empatický, a preto vám aj ľudia dôverujú. Dokážete sa však rýchlo zaľúbiť, ale skôr, ako urobíte unáhlené rozhodnutia, mali by ste sa naučiť držať svoje city pod kontrolou. 

Smartfón

Zdroj: PINTEREST/filtergrade.com

3. Držanie telefónu v oboch rukách, používanie dvoch palcov na písanie

Osobnostné črty: energický, všestranný, prispôsobivý, analytický, taktný a rýchly v chápaní zložitých tém, inteligencia a produktivita.

Ak držíte svoj smartfón oboma rukami a na písanie či prezeranie používate oba palce, tak patríte k ľudom, ktorí sú energickí, všestranní a inteligentní. S radosťou prijímate zmeny, pretože viete, že zmena je indikátorom rastu.

Dokážete tiež rýchlo vyriešiť akýkoľvek problém. Ste takisto taktným a produktívny človekom, ktorý nerád stráca čas malichernosťami. Máte radi intelektuálne diskusie, hoci vo všeobecnosti z vás môže vyžarovať detská nevinnosť. 

Pozri aj: Sexting: Čo by mal vedieť rodič o tejto online hrozbe?

Telefón

Zdroj: PINTEREST/freepik.es

4. Držanie telefón jednou rukou, druhá slúži na písanie a posúvanie obrazovky

Osobnostné črty: spontánny, nápaditý, vždy dobre naladený, príťažlivý, kreativita a otvorenosť.

Ak svoj telefón držíte jednou rukou a ukazovákom druhej ruky sa posúvate po displeji alebo píšete, ste jednoznačne spontánni, kreatívni a nápadití. Ste typ človeka, ktorý je otvorený, ale občas túži po samote, aby sa dobil potrebnou energiou.

Máte bohatú predstavivosť a vaša myseľ je plná nápadov, ako najlepšie investovať či renovovať. Vaša magnetická a príťažlivá osobnosť necháva ľudí bez slov. 

1 komentár
Darina Božiková

Darina Božiková

02.04.2023 13:04

zaujímalo by ma, ktorí vedci robia takýto výskum. pevne dúfam, že nie tí naši, lebo potom by som chápala, že sa im zdá málo peňazí na rozvoj "vedy". teda ak toto je veda.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE