Cold Cream Mousse od GERnétic: Návyková novinka pre suchú, krehkú a atopickú pokožku s hodvábne ľahkou textúrou

V posledných rokoch sa zvyšuje počet jedincov, žien aj mužov, ktorých trápia prejavy suchej, krehkej či atopickej pokožky. Taká pleť potrebuje špeciálnu starostlivosť. A s ňou prichádza v tomto roku francúzska kozmetická značka GERnétic, ktorá tak rozširuje unikátne portfólio produktov s vysokým podielom aktívnych látok.

Téma atopickej, krehkej a suchej pleti získala na naliehavosti aj v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19, pretože vedecké štúdie potvrdili, že prekonanie tohto ochorenia môže významne narušiť metabolické procesy v tele, teda aj skladbu a funkciu hydrolipidového filmu pokožky.1 „Som veľmi rada, že na český a slovenský trh môžeme uviesť novinku, ktorá nepríjemné stavy pokožky efektívne rieši a prináša úľavu. Verím, že Cold Cream Mousse si zamilujú aj tí, ktorí preferujú ľahšie krémy. Na formule pracoval tím laboratórií GERnétic vo Francúzsku niekoľko rokov. Jeho textúra je doslova návyková a pri styku s pokožkou sa dostavuje nielen pocit upokojenia, ale aj zmyslového potešenia,“ komentuje Ing. Andrea Trčková, výkonná riaditeľka firmy LK SERVIS, ktorá francúzsku kozmetickú značku GERnétic v Česku a na Slovensku zastupuje.

Suchú, krehkú a atopickú pokožku trápia najrôznejšie prejavy podráždenia, diskomfortu, začervenania, olupovania. Taká pokožka je zraniteľná a horšie čelí vonkajším patogénom. Často ju sprevádzajú alergie a ekzémy. Cold Cream Mousse posilňuje prirodzenú obranyschopnosť oslabenej pleti. Vytvára na jej povrchu štít, ktorý odráža agresívne vonkajšie vplyvy. Redukuje pocity nepohodlia. Vyvažuje prirodzené fyziologické funkcie a vyživuje kožné bunky. Upokojujúci účinok nastupuje skoro po nanesení. Užívateľom prináša nebývalý komfort.


1. Spick, M., Longman, K., Frampas, C., Lewis, H., Costa, C., Walters, D. D., … Bailey, M. (2021). Changes to the sebum lipidome upon COVID-19 infection observed via rapid sampling from the skin. EClinicalMedicine, 33, 100786. doi:10.1016/j.eclinm.2021.100786

Cold Cream Mousse od GERnétic

Zdroj: Redakcia

Aktívne látky: Skvalán a betaglukán

Hlavnými aktívnymi látkami sú skvalán a betaglukán. Skvalán je prirodzenou zložkou ľudského kožného mazu a hydrolipidového filmu. Ide o multifunkčnú aktívnu zložku, ktorá má intenzívne hydratačné, zmäkčujúce a upokojujúce účinky. Pomáha obmedzovať stratu vody a navracia pokožke vláčnosť, mäkkosť, pružnosť a žiarivosť. Betaglukán stimuluje tvorbu kolagénu, pleť zvlhčuje a upokojuje. Je tiež fotoochranným prostriedkom a urýchľuje hojenie.

Ľahká penová textúra

V laboratóriách GERnétic si uvedomujú, že mnohé ženy nemajú rady mastné textúry krémov, ale napriek tomu požadujú dokonalú ochranu a starostlivosť o pleť. Preto vyvinuli úplne ojedinelý a špecifický prípravok. „Cold Cream Mousse sa vyznačuje unikátnou textúrou. Základ formule tvoria maličké vankúšiky modifikovaného škrobu, ktoré sú nasýtené vodou. Prípravku to dáva penovú textúru, ktorá sa na pleti roztápa a mení sa na hodvábny krém. Zanecháva na povrchu pokožky ochranný film bez zaťaženia. Dokonalá nadýchaná a vzdušná konzistencia bude spomínaným klientkam určite veľmi vyhovovať. Určite ocenia na pokožke dlhodobý príjemný a hebký pocit,“ uvádza Alena Kimlová, hlavná firemná kozmetička a školiteľka GERnétic. Krém je jemne parfumovaný. Vo vonnej kompozícii je možné vnímať tóny sviežich konvaliniek, jazmínu a elegantného santalového dreva. Krém môže fungovať aj ako denná báza pod make-up. Líčenie udržiava v dobrej kondícii a zabraňuje tvorbe nevzhľadných suchých máp.

Pozri aj: Beauty poradňa GERnétic: Upokojenie citlivej pleti

Cold cream mousse - GERnétic

Vhodný po estetických zákrokoch

Cold Cream Mousse nájde uplatnenie aj ako upokojujúci ošetrujúci prostriedok po estetických zákrokoch, ako sú fyzikálne a chemické peelingy, ošetrenie dermarollerom a derma perom, pulzným svetlom či laserom. Veľmi dobré výsledky prináša aj po mezoterapii, mikroihličkovaní, výplni vrások kyselinou hyalurónovou alebo botulotoxínom či po liftingu tváre niťami. Pri pravidelnej aplikácii krému na postihnuté miesta dôjde rýchlo k upokojeniu, urýchlia sa hojivé a regeneračné procesy v koži, farebný tón pleti sa začne čoskoro vyrovnávať.

V spoločnosti ďalších špecialistov na citlivú pokožku

Na prehĺbenie upokojujúceho účinku je vhodné prípravok Cold Cream Mousse kombinovať s ampulkovou starostlivosťou Sensi Boost a krémom Vasco. Sérum Sensi Boost posilňuje prirodzenú obranyschopnosť a pôsobí na protizápalové markery. Vasco vyvažuje povrchovú mikrocirkuláciu a prispieva k lepšiemu prenosu aktívnych zložiek.

Odporúčame: VIDEO: Citlivá pleť – ako sa prejavuje a ako sa o ňu starať?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE